Sauna kryształki mentolowe do sauny 100g

Dodane: Środa, 12 Czerwiec, 2019  12:55
  • Kategoria: Zdrowie / Kosmetyki i akcesoria medyczne
  • Stan:Nowe
  • Cena: 40 zł

Opis oferty:

Kryształki mentolowe do sauny.
100g
Alkohol z grupy terpenów, o ostrym, przenikliwym zapachu miętowym, stosowany masowo w przemyśle kosmetycznym i pomocniczych środkach farmaceutycznych. Mentol jest wyodrębniany głównie z mięty pieprzowej i innych gatunków mięty, tak więc jest to związek pochodzenia naturalnego. Jest on jednym ze składników wielu olejków eterycznych innych roślin.

Synonimy: 1R, 2S, 5R (-)-2-izopropylo-5-metylocykloheksanol )

NCI: menthol

Wzór chemiczny: C10H20O

Masa molowa: 156,27

Numer CAS: 2216-51-5

Numer WE: 218-690-9

Właściwości:
W temperaturze pokojowej tworzy białe, igłowe kryształki. Słabo rozpuszczalny w wodzie, dobrze rozpuszcza się w polarnych rozpuszczalnikach organicznych.

Postać: ciało stałe
Kolor: biały
Zapach: charakterystyczny
Temperatura topnienia: 41 - 44 °C
Temperatura wrzenia: około 216 °C
Temperatura samozapłonu: 4050 °C
Temperatura zapłonu: około 96°C
Granice wybuchowości:
- dolna: 0,8 %
- górna: 7 %
Rozpuszczalność:
w wodzie: nierozpuszczalny
w rozpuszczalnikach organicznych: etanol
Log P(o/w): 3,3

Zastosowanie:
Mentol ma własności znieczulające i zmniejszające podrażnienie błon śluzowych. Jego wdychanie lub spożywanie daje szybko odczuwalne wrażenie chłodu i świeżości. Jest stosowany w specyfikach wspomagających leczenie przeziębień i kataru. Jest też dodawany do maści na ból mięśni, aromatyzuje się nim chusteczki higieniczne, tabaki, proszki do prania, płyny do mycia naczyń itp. Jest też stosowany jako jeden ze składników wielu kompozycji zapachowych stosowanych w kosmetyce. Zaaplikowany na dolną powiekę wywołuje łzawienie oczu, przez co znajduje zastosowanie w aktorstwie i modelingu. Szczególnie ceniony przez amatorów sauny.

Przechowywanie:
Przechowywać w suchych i chłodnych pomieszczeniach, w miejscach niedostępnych dla dzieci. Zalecana temperatura składowania poniżej 15 - 25oC. Należy pamiętać aby mentol krystaliczny przechowywać z dala od środków spożywczych (ze względu na jego silny aromat, który z łatwością może 'przejść' na inne produkty).

Uwagi:
Ogrzewać ostrożnie, ponieważ mentol jest dość palny. Najlepiej użyć ogrzewania pośredniego, czyli pojemnik z mieszaniną wstawić do większego, zawierającego ciepłą wodę. Nie grzać bezpośrednio nad płomieniem. Nie wolno podawać mentolu dzieciom i kobietom ciężarnym oraz karmiącym.

Dodatkowe informacje:
Mentol w saunie - Umieść kilka lodowych kryształków mentolu na kamieniach w saunie i ciesz się aromatem. Ewentualnie można je dodać do mieszanki zapachowej do sauny, aby odkrywać ciekawe kombinacje. Należy sprawdzić adekwatną do rozmiaru sauny ilość kryształków. Oczy oraz układ oddechowy mogą zostać podrażnione przy zbyt dużej ilości kryształków.

Do każdego zakupu wystawiamy paragon, lub fakturę VAT.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Lublin
Ela
Na Lento.pl od 15 gru 2017
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń